Jury XV Otwartych Mistrzostw Fotograficznych Olsztyn 2019 postanowiło podczas obrad 30 X 2019 r. o wyborze laureatów.

Pomimo, że niektórych z Państwa prace nie znalazły się w gronie nagrodzonych, bardzo dziękujemy za udział w konkursie. Prosimy nie ustawać w staraniach ulepszania swojego warsztatu i pogłębiania fotograficznej wrażliwości na świat. Podkreślamy jednocześnie, że wybór jury jest subiektywny. Państwa prace mogą znaleźć uznanie w oczach komisji innych konkursów.

Już teraz Państwa i wszystkich zainteresowanych zapraszamy na uroczystość wręczenia nagród połączoną z wernisażem wystawy nagrodzonych i wyróżnionych prac. Impreza odbędzie się 15 listopada 2019 w Olsztynie, przy ul.Dąbrowszczaków 3, w Galerii Amfilada o godzinie 18:00. Wstęp jest wolny.

Poniżej pełna treść protokołu z obrad jury:

 

Olsztyn, dnia 30.10.2019

 

Protokół z obrad jury XV Otwartych Mistrzostw Fotograficznych Olsztyn 2019

 Jury Otwartych Mistrzostw Fotograficznych Olsztyn 2019 w składzie: Igor Omulecki, Paweł Staszak (przewodniczący) oraz Kaja Werbanowska podczas obrad dnia 30 października 2019 roku, po zapoznaniu się z 924 pracami, które spełniły wymogi regulaminowe postanowiło przyznać następujące nagrody następującym uczestnikom:

Grand Prix im. Ryszarda Czerwińskiego – nagroda Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza:

Marcin Giba za cykl fotografii „Człowiek na Ziemi”.

Nagrodami są:

LUSTRZANKA CYFROWA NIKON D5600 + AF-P DX NIKKOR 18–55 VR
LAMPA FOTOGRAFICZNA METZ 44 AF-2
TORBA FOTOGRAFICZNA
KARTA PAMIĘCI 16GB

 Kategoria Człowiek:

Złote Szkło –  Andrzej Błoński za fotografię „Ulica”.

Nagrodami są: statuetka Złotego Szkła OMF,  MONITOR IIYAMA 24” XB2481HS-B1 – nagroda ufundowana przez Mir-Wit Toyota Olsztyn oraz Fotoksiążka 36 stron w twardej oprawie – nagroda ufundowana przez firmę AB FOTO.

 

Srebrne Szkło  – Dominika Koszowska za cykl fotografii „Ostatni zbieracze ziół”

Nagrodami są: Specjalistyczne wydruki wielkoformatowe o wartości 500 złotych – nagroda ufundowana przez firmę Fotosilesia.pl, Torba LOWEPRO Adventura SH 160 II – nagroda ufundowana przez Highlander Polska, Fotoksiążka 36 stron w twardej oprawie – nagroda ufundowana przez firmę AB FOTO

 

Brązowe Szkło  – Dawid Galiński za cykl fotografii „Dystopia”.

Nagrodami są: statuetka Brązowego Szkła OMF oraz Fotoksiążka 36 stron w twardej oprawie – nagroda ufundowana przez firmę AB FOTO

Kategoria Natura:

Złote Szkło – Marcin Giba za cykl fotografii „Natural”.

Nagrodami są: statuetka Złotego Szkła OMF,  MONITOR LG 25″ 25UM58-P –
nagroda ufundowana przez Mir-Wit Toyota Olsztyn oraz Fotoksiążka 36 stron w twardej oprawie – nagroda ufundowana przez firmę AB FOTO

 

Srebrne Szkło  – Michał Sieradzan za fotografię bez tytułu.

Nagrodami są: Specjalistyczne wydruki wielkoformatowe o wartości 500 złotych – nagroda ufundowana przez firmę Fotosilesia.pl, Torba LOWEPRO Adventura SH 160 II – nagroda ufundowana przez Highlander Polska, Fotoksiążka 36 stron w twardej oprawie – nagroda ufundowana przez firmę AB FOTO

Brązowe Szkło  – Paweł Ulaniuk za cykl fotografii „Upadki i wzloty”

Nagrodami są: statuetka Brązowego Szkła OMF oraz Fotoksiążka 36 stron w twardej oprawie – nagroda ufundowana przez firmę AB FOTO

Kategoria Architektura:

Złote Szkło – Marcin Giba za cykl fotografii „Człowiek na Ziemi”.

Nagrodami są: MONITOR LG 25″ 25UM58-P  – nagroda ufundowana przez Mir-Wit Toyota Olsztyn oraz Fotoksiążka 36 stron w twardej oprawie – nagroda ufundowana przez firmę AB FOTO

Srebrne Szkło  – Magdalena Lewicka za fotografię „Ekrany w przestrzeni”

Nagrodami są: Specjalistyczne wydruki wielkoformatowe o wartości 500 złotych – nagroda ufundowana przez firmę Fotosilesia.pl, Torba LOWEPRO Adventura SH 160 II – nagroda ufundowana przez Highlander Polska, Fotoksiążka 36 stron w twardej oprawie – nagroda ufundowana przez firmę AB FOTO

Brązowe Szkło  – Marta Leśniakowska za cykl fotografii „Światy równoczesne”

Nagrodami są: statuetka Brązowego Szkła OMF oraz Fotoksiążka 36 stron w twardej oprawie – nagroda ufundowana przez firmę AB FOTO

Jury postanowiło również wyróżnić następujące prace i ich autorów:

Człowiek:

Andrzej Błoński – „Dłoń”

Dawid Grzeganek – „Modlitwa”

Grzegorz Emanuel – cykl fotografii „Oswoić raka”

Piotr Paczesny – „Na weselu”

Marta Sotnik – „Dusza biegła”

Krzysztof Mozyro – „Deszczowa zaduma w filharmonii”

Rafał Michalak – cykl fotografii „Love Impossible”

Adam Kwaśnicki – fotografia bez tytułu

 

Natura:

Tadeusz Adamczuk – „Pióropusz”

Artur Litwinowicz – „Flower”

Wojciech Fabiszewski – „Dzika plaża”

Irena Dębosz – „Paw”, „Trzy mądre”

Magdalena Narloch-Nalaskowska – „Predator I”

Patryk Janota – „Hel”, „Kamienie”, „Krąg”, „W dal”

Jerzy Safijański – „Nie zgadzam się”

Marek Kojro – „Pole”

 

 

Architektura:

 

Dawid Kopytko – „W oku Moskwy”

Maciej Szubzda – „Piętra”

Tomasz Rusak – „Piramidaura”

Marek Neumann – „Centralna TV” z cyklu „Odyseja architektoniczna”

Agnieszka Wojtera – „Jednorożec”

 

 

 

Jury postanowiło ponadto zakwalifikować do wystawy pokonkursowej następujące prace:

Tadeusz Adamczuk – „Zamojski”

Cezary Dębowski – „Katedra”

Krzysztof Cegiełka – „Nocne Drammen”

Tomasz Rusak – „Santa Cruz”

Anna Jakubowska – „Klatka”, „Miasteczko Oliwa”

Piotr Sienkiewicz – „Plastyczność”

Patryk Janota – „Przejście”

Alicja Przybyszowska – „Church In the Fields”, „Winter Castle”, „Changing of the guard”, „Light In the valley”

Jan Karbowski – „Tidal”, „Repeat”, „Tidal”

Michał Sieradzan – dwie fotografie bez tytułu

Artur Jastrzębski – „Rodzina”

Karolina Hanuszewicz – „Zbliżenie”

Piotr Paczesny – „Ruch miejski”

Janusz Jurek – „EM1”, „EM2”

Joanna Kiczka – „Jesień”

Bogdan Głowacki – „Na zewnątrz”

Marta Sotnik – „Uległość”

Robert Połys – „Infantka”, „Dziewczynka z koszykiem”, „Myśliciel”

Rafał Michalak – cykl „Desert Storm”,cykl  „Men never went to the moon”

Maciej Wiśniewski – „Dead end”, „Kapelusz”

Małgorzata Piechatzek – „Okiem mamy”, „Droga do Boga”, „Upsss”

Adam Kwaśnicki – fotografia bez tytułu

Wojciech Traczewski – „Pieniny”, „Ostatnie promyki słońca”

Magdalena Szurek – „To był smutny dzień”

Magdalena Narloch-Nalaskowska – „Alien III”

Kamila Wiśniewska-Hałka – zdjęcie z cyklu „Las pajęczych rąk”

Łukasz Barzowski – „Inwersja w Karkonoszach”

Kornelia Głowacka-Wolf „Za oknem”

Ludwik Sienkiewicz – „Rzeczka”

Paweł Ulaniuk – „Wędrówka”

 

Nagrodzone oraz wyróżnione prace znajdą się na wystawie pokonkursowej, której wernisaż odbędzie się wraz z galą rozdania nagród dnia 15 listopada 2019 roku, o godzinie 18:00 w Galerii Amfilada Miejskiego Ośrodka Kultura w Olsztynie, przy ulicy Dąbrowszczaków 3 w Olsztynie. Wstęp na galę rozdania nagród oraz wystawę jest wolny.