OFERTA DLA SPONSORA

Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne

XIII edycja

Olsztyn 2017

 

Organizator

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie

Patronat honorowy

Prezydent Miasta Olsztyna

 

Szanowni Państwo,

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie wraz z Prezydentem Miasta Olsztyna, patronem honorowym wydarzenia, ma zaszczyt zaprosić Państwa do współpracy w ramach organizacji XII edycji Otwartych Mistrzostw Fotograficznych.

OMF to coroczny, ogólnopolski konkurs fotograficzny kierowany do wszystkich osób zainteresowanych fotografią. Od 2004 roku tematyka konkursu obejmuje kategorie:

człowiek (portret, reportaż, akt, ludzie)

przyroda (pejzaż, fauna, flora)

architektura.

W każdej z kategorii Jury konkursu przyznaje statuetki:

I miejsce – Złote Szkło

II miejsce – Srebrne Szkło

III miejsce – Brązowe Szkło

Przyznawane jest również Grand Prix – nagroda im. Ryszarda Czerwińskiego fundowana przez Prezydenta Miasta Olsztyna. Ponadto laureaci otrzymują nagrody rzeczowe w postaci specjalistycznego sprzętu fotograficznego i komputerowego.

Nagrodzone i wyróżnione prace prezentowane są podczas uroczystej Gali Finałowej oraz na wystawie pokonkursowej w siedzibie MOK w Olsztynie. Publikowane są również na łamach patronów prasowych i w mediach drukowanych i internetowych branży fotograficznej.

Liczymy, że zechcą Państwo dołączyć do grona patronów medialnych konkursu. Zachęcamy do  skorzystania z naszej oferty. Oto jak możemy uhonorować Państwa firmę podczas wydarzenia:

  • logotyp sponsora obecne na materiałach promocyjnych konkursu – plakat o nakładzie 300 szt., druki informacyjne, pisma organizacyjne, zaproszenia
  • logotyp w informatorach miesięcznych po ogłoszeniu konkursu – nakład 3,5 tys. egz. miesięcznie, 8 emisji)
  • logotyp na stronie internetowej konkursu z linkiem do strony sponsora
  • logo na fanpage’u w portalu Facebook
  • logotyp w ramce sponsorskiej w Naszym Olsztyniaku przy zapowiedzi konkursu oraz prezentacji prac przed Galą Finałową
  • logotyp w oprawie Gali Finałowej i wystawy – druki dedykowane, materiały reklamowe dobrane do charakteru wydarzenia, zaproszenia, dyplomy
  • udział przedstawiciela w Gali Finałowej OMF.

 

Jesteśmy otwarci na rozmowy i Państwa oczekiwania. Gwarantujemy ograniczoną liczbę patronów medialnych, a także wyłączność branżową.

Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne w ciągu dziesięciu lat na stałe wpisały się do kalendarza wydarzeń fotograficznych w Polsce. Każda edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem, głównie dzięki znakomitej obsadzie jurorskiej (Jacek Poremba, Wojtek Wieteska, Filip Ćwik, Igor Omulecki, Paweł Staszak, Ryszard Czerwiński, Mieczysław Wieliczko, Izabela Jaroszewska, Tomek Sikora, Janusz Kobyliński) i wysokiemu poziomowi artystycznemu.

Liczymy, że zechcą Państwo wziąć udział w tym wydarzeniu.

Fotografie dokumentujące dotychczasowe edycje znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie Mistrzostw: www.omf.mok.olsztyn.pl

Terminarz OMF 2017:

1 lipca 2017 – rozpoczęcie przyjmowania prac konkursowych

30 września 2017 – zakończenie przyjmowania prac konkursowych

13 października 2017 – obrady jury w składzie: Igor Omulecki (artysta fotograf),  Katarzyna Sagatowska (kuratorka wystaw fotograficznych), Paweł Staszak (koordynator OMF, fotograf), Kaja Werbanowska (fotoedytor K MAG, kuratorka wystaw).

21 października 2017 – ogłoszenie wyników konkursu

10 listopada 2017, godz.18:00 – gala finałowa i wernisaż wystawy

 

Osoba do kontaktu:

Paweł Staszak

koordynator OMF

tel. 666 342 140

omf@mok.olsztyn.pl