Jury konkursu postanowiło podczas obrad 14 X 2016 r. o wyborze laureatów.

Pomimo, że niektórych z Was, Państwo prace nie znalazły się w gronie nagrodzonych, bardzo dziękujemy za udział w XII Otwartych Mistrzostwach Fotograficznych Olsztyn 2016. Liczymy, że nie zrezygnujecie z udziału w kolejnych edycjach konkursu. Jego historia obfituje w laureatów, którzy wykazując się konsekwencją zdobywali laury nie tylko dwu- czy trzykrotnie, ale udało się im to osiągnąć po kilku latach bezowocnych starań. Jesteśmy przekonani, że doskonaląc swoje umiejętności i nie zaprzestając starań można osiągnąć wszystko. Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne stanowią krok w rozwijaniu Waszej pasji fotografowania i stanowią jedynie subiektywny wybór jury.

Zapraszamy na uroczystość wręczenia nagród połączoną z wernisażem wystawy nagrodzonych i wyróżnionych prac, która odbędzie się 10 listopada 2016 roku w Olsztynie, przy ul.Dąbrowszczaków 3, w Galerii Amfilada na I piętrze o godzinie 18:00. Będzie miło nam Was gościć.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z punktami 28, 29 oraz 30 Regulaminu konkursu, prace nadesłane na konkurs będą zwracane w nieprzekraczalnym terminie od 09.01.2017 do 01.03.2017. Zwrotowi podlegają jedynie prace nienagrodzone, przy czym prace zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej również uznaje się za nagrodzone. Obowiązuje odbiór osobisty prac w Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie, ul.Dąbrowszczaków 3.

Ze względu na dużą ilość fotografii nadsyłanych na konkurs, aby odebrać swoje prace należy zgłosić swój zamiar na co najmniej 7 dni przed planowanym terminem odbioru dzwoniąc pod numery telefonów: 89 5221371 lub 89 5221372 podając swoje godło w celu identyfikacji i skompletowania prac.

Prace nieodebrane w przewidzianym terminie zostaną zarchiwizowane w siedzibie Organizatora.

Poniżej pełna treść protokołu z obrad jury:

 

Olsztyn, dnia 14.10.2016

Protokół z obrad jury XII Otwartych Mistrzostw Fotograficznych Olsztyn 2016

Jury Otwartych Mistrzostw Fotograficznych Olsztyn 2016 w składzie: Agnieszka Kołodyńska, Katarzyna Sagatowska, Paweł Staszak (przewodniczący jury) oraz Kaja Werbanowska podczas obrad dnia 14 października 2016 roku, po zapoznaniu się z 844 pracami, które spełniły wymogi regulaminowe postanowiło przyznać następujące nagrody następującym uczestnikom:

 

Grand Prix Nagroda Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza  – Adam Żądło, Pcim za fotografię „Millenials”:

millenials-adam-zadlo-grand-prix-oraz-brazowe-szklo-w-kategorii-czlowiekKategoria Człowiek:

Złote Szkło – Krzysztof Gołuch, Knurów, za serię fotografii „W pracy” (1,2,3,4,6)

Srebrne Szkło  –  Marta Wapiennik, Kraków, za serię fotografii „Iluzja ciała”

martawapiennikbodyillusion010

martawapiennikbodyillusion015

martawapiennikbodylllusion003
martawapiennikbodyillusion005

Brązowe Szkło  – Adam Żądło, Pcim, za fotografię „Millenials”

 

Kategoria Natura:

Złote Szkło – Adam Żądło, Pcim, za fotografie „Metalowe pętle” , „Ścieżka” , „Wypalona trawa” , „Zagubiona owca” , „Zasieki i jabłka”:

01_metalowepetle

03_zasieki_i_jablka

04_zagubiona-owca

05_wypalona-trawa06_sciezka

Srebrne Szkło  –  Iwetta Gintowt – Paprocka, Czułów, za serię fotografii „Ostatni widok na morze”:

gintowt_paprocka_iwetta_1

gintowt_paprocka_iwetta_2

Brązowe Szkło  – Magdalena Chudzik, Rzeszów, za fotografię „Las1”:

magdalena-chidzik-lasKategoria Architektura:

Złote Szkło – Piotr Wyrzykowski, Olsztyn, za serię fotografii „Ukiel”:

cykl-ukiel-1
cykl-ukiel-2

cykl-ukiel-3

 

Srebrne Szkło  – Magdalena Chudzik, Rzeszów, za fotografię „ Most II”:

magdalena-chudzik-most

Brązowe Szkło  –  Karina Wojciechowska, Warszawa, za fotografię „ _1_ARCHITEKTURA”:

aimg_6596

Jury postanowiło również wyróżnić następujące prace i ich autorów:

 

Człowiek:

Rafał Michalak, Wrocław, za serię fotografii „ Wstyd” (1,2,3,4,5);

Dominika Wilk, Rzeszów, za fotografie „ W ukryciu” , „ W ukryciu II”;

Julia Goska, Koszalin, za serię fotografii „Intymna historia” .

 

Natura:

Piotr Wyrzykowski, Olsztyn, za fotografię „Odbicie”;

Jerzy Safijański, Różnowo, za fotografię „Samotność” ;

Maria Różańska, Wejherowo, za fotografię „ Droga mleczna” ;

Renata Kniefel, Olsztyn, za fotografię „ SKANDO !” ;

Marek Kojro, Olsztyn, za serię fotografii bez tytułu.

 

Architektura:

Patryk Lewiński, Włocławek, za serię fotografii bez tytułu;

Marta Leśniakowska, Warszawa, za fotografię „#2 Z cyklu puste pałace” ;

Katarzyna Manikało-Obidzińska, Olsztyn, za fotografię „Morze”.

 

Jury postanowiło ponadto zakwalifikować do wystawy pokonkursowej następujące prace:

Jerzy Safijański, Różnowo, za fotografię „Latarnia” ;

Dominika Wilk, Rzeszów, za fotografię „Shape of shadows” ;

Rafał Michalak, Wrocław, za serię fotografii „Natura Morte” ;

Piotr Wyrzykowski, Olsztyn, za fotografie „Odosobnienie” oraz „Kontemplacja”;

Izabela Urbaniak, Łódź, za serię fotografii „Summertime” ;

Tomasz Okoniewski, Korczyna, za fotografię „Razem na dobre i złe” ;

Ewa Wasilewska, Warszawa, za fotografię „ Najważniejsza minuta roku” ;

Barbara Wójcik, Oświęcim-Brzezinka, za fotografie „Kuchnia I” , „Kuchnia II” ;

Rajmund Szczepański, za fotografię „Droga donikąd” ;

Edyta Derecka, Olsztyn, za fotografię „Mgła” ;

Andrzej Tetych, Olsztyn, za fotografię „Koziołek w krainie pszenicy” ;

Michał Sieradzan, Kielce, za fotografie „Ogródek” , „Podzielenie” , „Przestrzeń Pozorna” , „Pastuszkowie” oraz serię „Kuszfi” ;

Tomasz Rusak, Olsztyn, za fotografię bez tytułu ;

Szymon Sztajer, Wrocław, za fotografie bez tytułu 1 i  bez tytułu 2 ;

Gabriela Telman, Plewiska, za fotografię „Ofiary Holocaustu” ;

Piotr Sienkiewicz, Olsztyn, za fotografię „Domino” ;

Magdalena Szurek,  Olsztyn, za fotografię „ Aż po kres” ;

Izabela Retka, Piotrków Trybunalski, za fotografię „Przenikanie” i „Miejskie fale” ;

Natalia Knycz, Kozy, za fotografię „Gra miejska” ;

Michał Sośnicki, Żawoja, za fotografię „Na wielkim Choclu…” ;

Robert Wilk, Kraków, za fotografię „Balaton”.

 

Nagrodzone oraz wyróżnione prace znajdą się na wystawie pokonkursowej, której wernisaż odbędzie się wraz z galą rozdania nagród dnia 10 listopada 2016 roku w Galerii Amfilada Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, przy ulicy Dąbrowszczaków 3 w Olsztynie. Wstęp na galę rozdania nagród oraz wystawę jest wolny.

Fundatorami nagród są: Prezydent Miasta Olsztyn Piotr Grzymowicz, Highlander Polska, Fotosilesia, ABFOTO oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Patronat medialny sprawują: Gazeta Olsztyńska, Polskie Radio Olsztyn, TVP Olsztyn,

Foto-konkursy.info, Camera.pl, Olsztyn Żyje, Telewizja Olsztyn, Portal Olsztyn24.com, Bez Wierszówki.

Konkurs wspiera dofinansowaniem Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Organizatorem konkursu jest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, Kamienica Naujacka, ul.Dąbrowszczaków 3, 10-538 Olsztyn.